| DiannaDi a întrebat:

De o saptamana am pleoapele umflate, nedureroase. La un ochi, umflatura e mai mare decat la celalalt. M-am dus la un ecograf la rinichi dar nu am probleme cu rinichii. Nu stiu ce sa fac, la ce medic sa merg sau ce sa mai incerc. Remediile băbești nu dau rezultate. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Mergi la oftalmologie urgent, asta fac si eu peste 2 ore, caci am simtit azi dimineata durere si ma deranja ochiul. Cand ma uit in oglinda, am vazut un punct galben sub pleoapa. La prima vedere seamana cu un orgelet intern la mine, in traducere: urcior sub pleoapa, si astea sunt mai greu de tratat.
Orice ar fi, mergi la medic!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La oftalmologie. Nu inteleg de ce ai mers la ecograf la rinichi!

| mastadont a răspuns:

De ce ai face ecograf la rinichi pe când tu ai probleme cu ochii? Mergi frumos la oftalmologie pentru o consultație iar doctorul o să te lămurească și o să-ți dea tratamentul necesar.

| Invictusman a răspuns:

Poate ai o alergie.la oftalmologie trebuie sa mergi, nu mai amâna.