| RobyRobert01 a întrebat:

Salut, acum 1 ora am vazut niste cosuri pe fata, eu am o crema de la 'membra" pentru acnee, m-am spalat pe fata, mi-am pus crema si au inceput deodata sa ma scarpine sprancenele, pleoapele. Eu inainte de toate cele mentionate mai sus am plans mult, ceva probleme cu fetele, deci pleoapele sunt umflate acum, sprancenele nu ma mai scarpina doar la inceput m-au scarpinat putin, pleoapele nu ma dor, nici nu ma mai scarpina, dar sunt umflate. Imi puteti zice daca e ceva grav sau cum pot sa rezolv problema? Daca va ajuta am facut si o prostie, am dat cu acea crema si peste sprancene si din greseala si pe pleoape, sper sa nu fie ceva grav. Acea crema, mai exact cand e aplicata langa ochi, ii face sa usture sau ceva de genu, sau pe zone fara cosuri, daca va ajuta asta cu ceva. Multumesc, vreau niste raspunsuri mai rapide, sa stiu daca sa merg maine la medic sau nu. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Poate fi o simpla reactie alergica care va dura 1-2 ore. Daca continua sa te manance si sa ti se umfle du-te urgent la urgente.(nu sunt medic dar si eu am pati asta cu o chrema de picioare mi sau tot umflat si la un moment dat am mers la urgenta si a fost prea tarziu pentru degetul mare de la piciorul stang)

| RobyRobert01 explică (pentru Piticotu_Raul_2001):

Multumesc, ieri pe la 11:00 am fost la urgente, am baut cu cateva ore inainte de a ma da cu crema o pastila de cap la care am facut alergie, era de la acea pastila, acum sunt ok, multumesc iar.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să ai o reacţie alergică de la Crema respectivă - mâncărimile respective cam asta indică sad

Toate cele bune!