| pms a întrebat:

DE o zi, am o durere destul de acuta in zona abdomenului, care e mai suportabila cand stau locului [ in pat sau pe scaun ]. Durerea e oarecum in mijlocul abdomenului, si apare cand merg, sau chiar cand ma misc. Senzatii de voma nu am avut, sau mai bine spus, am avut, doar ca le-am pus pe seama mancarii. Care ar putea fi cauza acestei dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GreenSky a răspuns:

Nici eu nu aveam probleme... dar de la un timp am niste dureri menstruale insuportabile...
ia mai bine un calmant ca iti alina durerea...si nu iti fa griji k e ceva normal la femei... dureaza cam in primele 2 zile de menstruatie...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e periombilicala, pare un debut de apendicita. daca durerea tinde sa iradieze in dreapta, du-te la un chirurg repejor.

| GreenSky a răspuns:

Cred ca e o durere menstruala...nu esti la menstruatie cumva?

| pms explică:

Ba da. Doar ca eu nu prea am probleme cu asemenea dureri... adica mai am dureri, dar nu asa acute... Ieri am stat pe beton, adica noh, pe rece. Ar avea asta vreo legatura >?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Splina ta sa deplasat necesita operatie! urgenta cu mult drag doctor mihailescu