| MariaaDrb a întrebat:

Am sindromul ovarelor polichistice. La control mi s-a spus ca am chisturi usor peste limita si atunci cand imi va incepe mentrustia sa iau anticonceptionale. Ieri dupa prima data cand am avut contact sexual am avut dureri insuportabile in zona pelviana, durere ce mi-a afectat si spatele.iar durerea este foarte joasa care a continuat doua ore, iar acum simt durerea daca stau in fund sau intr-o pozitie mai ciudata, nu stiu din ce cauza, e din cauza ca am chisturi sau ar putea fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa se fi rupt unul din chisturi, asa am patit eu cand am descoperit ca am ovare polichistice. Am fost la ginecolog, am facut ecografie si, cu antialgice, anticonceptionale si cam 5 saptamani de repaos sexual, a fost bine.

| MariaaDrb explică (pentru Brigaela):

Am înțeles. Mulțumesc frumos

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E de la dezvirginare. De fapt, de la dilatarea forțată a mușchilor vaginali, total nepregătiți pentru un astfel de tratament dur.

| MariaaDrb explică (pentru mihai69):

E prima data când am simțit durerea după un act sexual, nu e prima data când am avut un act sexual big grin. Dar îți mulțumesc

| mihai69 a răspuns (pentru MariaaDrb):

Spunând „dupa prima data cand am avut contact sexual" - am presupus (în mod greșit, evident) că a fost chiar prima și întâia oară. tongue
Scuze de interpretare - în acest caz, e posibil ca Brigaela să fi intuit corect motivul.