| Bmb_Cata_1996 a întrebat:

De o zi mi-a aparut o unflatura deasupra testiculului drept. Cand ma ridic si stau in picioare incepe sa ma doara nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca trebuie sa mergi la medic!

Poate fii o ciupitura de insecta, infectie, un ganglion inflamat sau hernie inghinala. Doar un medic poate stii ce este, in urma unui control medical.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medicul de familie. Poate fi o infectie sau ceva mai grav. Urgent!

| MedRex a răspuns:

Fara indoiala e o epidimita, daca nu e ceva legat de tegument. Pentru ca epidimita sa nu coboare si spre testicul si sa ai testicolul dublu ca marime e necesar sa mergi la un medic urolog, iti va indica un tratament cu antibiotice si adjuvante care va trebui sa il urmaresti.