| Caly1515 a întrebat:

De revelion mi-a cazut niste plastic ars pe fata si m-am ales cu o arsura urata.Cum am simtit arsura am tinut rana sub apa rece 10 minute si apoi am pus o crema antibiotic.Din 3 ianuarie tratez rana cu Oximoron,Fenistil si Epitelin(o crema facuta din galbenele, luminita noptii si musetel.Cicatricea se vindeca frumos,dar nu sunt sigur ca o sa se vindece in totalitate. Exista vreun remediu care ar face-o sa dispara complet, trebuie sa astept sa ma bronzez sau o sa ramana urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Du-te la medicul la familie si intreaba-l pe el!

| AdelinaIoana14 a răspuns:

Da-te cu dermazin ...eu am avut o rana urata la picior si in cateva zile nu mai era nici urma...iar cum nici cicatrice nu mai am happy