| wolder a întrebat:

Crema de galbenele vindeca vergeturile?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu vindeca

| Konata a răspuns:

Buna!
Sa stii ca sunt dubii in aceasta privinta. Unii spun ca este foarte buna, altii ca nu are niciun efect. Eu sunt de parere ca aceasta crema este miraculoasa. Eu o folosesc impotriva cosurilor, zgarieturilor, bubitelor, intepaturilor, etc. si pot spune ca vindeca toate problemele pielii chiar si infectii. Nu ma indoiesc ca ar putea trata in cateva saptamani vergeturile happy.

| BiuL a răspuns:

Eu zic ca nu. Nu exista crema sa vindece vergeturile 100%...

| wolder explică (pentru BiuL):

Stiu asta, dar macar putin sa se treaca

| AmanoYuno a răspuns:

Nu,alea se vindeca prin sport si tonifierea muschiorwinking

| RandomGirl a răspuns:

Vergeturile nu se vor duce niciodata, da poti sa le atenuezi cu diferite creme, dar o sa se vada si mai ales cele albe, cele mov-roz se mai pot trata dar cele albe vor ramane mereu.
Nu stiu daca crema de galbenele are efect, nu am incercat, ce am incercat a fost o combinatie de uleiuri: ulei de masline cu busuioc + ulei de masline cu lamaie + ulei de masaj cu iasomie( din pacate nu se gasesc in RO) si mi-am facut masaj timp de cateva luni, 3 luni si am observat ca s-au redus considerabil.
Sa stii ca daca mananci sanatos, bei apa si faci sport regulat ai toate sansele ca sa ti se vindece din interior, iar tu poti sa completezi cu un masaj cu ce vrei tu macar de 3 ori pe saptamana.
Dar ti-am zis, inca nu e o crema minune care sa ti le vindece 100%, stratul acele de piele nu se mai vindeca niciodata, dar poate fi estompat, chiar si de bronz.
O seara placuta! happy
Apropo, daca incerci crema de galbenele si are efect sa imi lasi un mesaj te rog.

| justgabriela a răspuns:

Din pacate nusad. Crema de galbenele in general ajuta la mici iritatii, cosulete samd, dar la vergeturi nusad
Pt vergeturi poti folosi uleiul de masline, sau sunt la plafar niste creme, care au in componenta lor un fel de sare grunjoasa, cu care trebuie sa te freci pe vergeturi, si am inteles ca ajuta.
Pa, pa

| wolder explică (pentru justgabriela):

Poti sa-mi dai link cu crema despre care vorbesti sau numele cremei? multumesc

| justgabriela a răspuns (pentru wolder):

Http://www.plafar.net/......i8143.html
Asta-i, stiu ca arata ca e pentru femei insarcinate insa eu am folosit-o si m-a ajutat. E si cam scumpisoara insa e folositoare, crede-ma!
daca nu, mai incearca niste remedii naturiste.

| wolder explică (pentru justgabriela):

Cam in cat timp aproximativ ai vazut schimbarea? nu ma astept la cateva saptamani poate luni credlaughing

| TheLittleMonster a răspuns:

Mmm eu nu am folosit crema de galbenele ca sa scap de vergeturi. De vreun an in fiecare seara dupa ce fac baie ma dau cu crema de corp, si in tot timpul asta am observat ca parca se mai duc din vergeturi. Si acum vreo 2 saptamani am observat ca nu mai am deloc. Deci, poate fi si asta o solutie in a scapa de vergeturi.