| Angelofdemon a întrebat:

De unde as putea, cumpara pastile imovane fara prescriptie medica?(locuiesc in Bucuresti.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De nicaieri. Imovane este un drog puternic, se prescrie numai in conditii speciale. Cumpararea sau vanzarea lui fara reteta reprezinta infractiuni

| Angelofdemon explică (pentru Brigaela):

Nasol.dar nu se gaseste, si in doze mai mici? adica sa nu fie asa puternic? Am nevoie, urgent de aceste pastile, fara ele nu pot dormi.

| Brigaela a răspuns (pentru Angelofdemon):

Substanta in sine este foarte puternica, da foarte usor dependenta si influenteaza psihicul (poate da chiar halucinatii in anumite combinatii). daca ti-este necesar, psihiatrul ti-o va prescrie cu siguranta. daca el nu ti-o prescrie, inseamna ca nu este necesar acest tratament esti doar dependenta si ar trebui sa te dezintoxici (singura sau intr-un serviciu specializat de psihiatrie). Imovane se ia pe perioade foarte scurte, si numai sub supraveghere medicala, tocmai ca sa nu intervina dependenta

| Angelofdemon explică (pentru Brigaela):

Mi-a creat, deja dependenta..si fara imovane..nu pot dormi...Le-am luat de la cv..care mi-le-a dat. fara reteta. iar acum nu imi poate da. Ce-as putea lua la fel de puternic, fara prescriptie medicala?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi cumpăra ( de nicăieri ) acest medicament FĂRĂ Reţetă/prescripţie medicală!

Are regim de "Prescriptie P-RF = Medicamente si produse medicamentoase care se elibereaza in farmacii pe baza de prescriptie medicala care se retine la farmacie" - SURSA :
http://www.medipedia.ro/......-5-mg.aspx

Cel mult, fără Reţetă, poţi încerca diverse produse pe bază de plante...

Toate cele bune.

| ginoxxx a răspuns (pentru bursuc001):

"mai avem nevoie si de iarba" parca asa era cantecul, nu? ti-o recomand cu incredere, si nici nu da dependenta in ciuda credintei populare. si nici reteta nu-ti trebuie si e si 100% naturala.

| Angelofdemon explică (pentru bursuc001):

Pai am devenit dependenta de ele..si daca nu iau, nu pot dorrmi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kafka, e aiurea sa zic de kafka. dar se chinuia sa adoarma la pranz si dupa 3 dimineata. poti sa ai insomnie si halucinatii dar totodata incerci sa adormi. e imoral sa nu ai putere asupra ta. si stiu ca poti sa nu-mi dai nici o validitate.
daca nu controlezi singur unele lucruri obosesti psihic si atunci sa vezi somn.
cand te detoxifici stiam, corpul tau are nevoie de mai mult somn, automat vei dormi mult.
e natural sa vrei cu toata inima propriul bine, si binele altora. e natural si e pur sa iti vrei bunastarea si sa lupti contra insomniei, perceptiilor, indoielii, pasiunilor care sunt nenaturale

| Woman2Womanro a răspuns:

Nu se elibereaza fara reteta si nici nu ar trebui sa iei asa ceva daca nu ti-a prescris un medic. Mai ales ca pot da dependenta.

| Zamfir_Claudiu_1993 a răspuns:

Pot sa iti fac rost 250de lei te coasta

| roxana9876 a răspuns (pentru Zamfir_Claudiu_1993):

Mai poti face rost?

| roxana9876 a răspuns (pentru Zamfir_Claudiu_1993):

Poți?

| ShadowGhost a răspuns (pentru Zamfir_Claudiu_1993):

+1!
Da-mi mesaj te rog!

| GalaViv a răspuns (pentru Zamfir_Claudiu_1993):

Hey! Cum te pot contacta? Ca nu merge sa îți trimit mesaj aici...