| anonim_4396 a întrebat:

De unde incepe dezvoltarea burtii la femeile insarcinate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din partea de jos, uterul creste in volum, ascensionand pana in zona stomacului.

| Zenithf a răspuns:

Ce usor sa vorbesti despre avort cumetre... straight face
Initial, cam pana in luna 2 1/2-3, uterul se dezvolta in cavitatea pelvina, si sarcina este foarte putin vizibila. Apoi, treptat, devine tot mai mare si ocupa partea inferioara a abdomenului (in jurul lunii 5 este pana la buric), iar catre sfarsitul sarcinii ajunge pana la vreo 10 cm de stern.
Avortul nu este o solutie, avortul este o crima. sad
Pace

| Clever a răspuns:

Din parti.

| Cretaker a răspuns:

De la burta.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Calmează-te, mai e mult pînă vor observa părinții.
Ai timp să faci un chiuretaj, cu cît mai repede, cu atît mai bine.