| monster2221 a întrebat:

La femeile insarcinate, starea de greata poate aparea foarte des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Greata poate fi prezenta zilnic in primul trimestru de sarcina.
http://www.i-medic.ro/copilul/sarcina/sarcina-pe-saptamani?page=3

| mona a răspuns:

Dimineata in special au starile de greata, unele au pe tot parcursul zilei

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, se poate întâmpla la unele gravide - totuşi, în general, starea de greaţă apare dimineaţa.

Uneori, la unele femei, această stare de greaţă/rău este accentuată/generată şi de diverse mirosuri.

| Empathizer a răspuns:

Da, la unele gravide asa se intampla. Depinde de reactivitatea organismului fiecareia. Majoritatea femeilor nu au deloc greturi in timpul sarcinii. Unele se confrunta insa in mod suparator cu problema aceasta.

| MrSoapte a răspuns:

Depinde de fiecare!
Eu n-am auzit pe nimeni sa spuna ca are stari de greata, dese!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Da, poate aparea des.

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Da se poate...
La femeile insarcinate au stari de:
1) greata
2)au pofte
3)ameteli
4) contractii...
Crede'ma stiu ce vorbesc si eu sunt insarcinata si stiu cum e.Mie imi vine sa vars numai dimineata cand ma trezesc...foarte rar la pranz si seara.

Sper ca te'am ajutat happy

| Maria_Manolache_1988 a răspuns:

Da stai linistita eu am avut stare de greata pana an ziua an care am nascut