| MultiiiColor a întrebat:

De unde provin viermii din cirese? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Daca o ciresica are viermi, inseamna ca cireasa nu e stropita si e foarte sanatoasa, nu are tot felul de substante de crestere, etc. Cat despre viermi, ei cresc ni ciresica. happy

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara, si buna intrebare.cred, parerea mea, dar nu sunt sigura 100% ca acesti viermi se formeaza inca din floarea ciresului, atunci cand fel de fel de ganganii isi depun ouale in aceste flori, alta explicatie nu gasesc, iar daca afli tu, sa ne zici si noua. O seara bunahappy

| stefantiby a răspuns:

Chiar azi m-a mai intrebat o fata chestia asta laughing viermele este ca un sistem de siguranta ca sa spun asa, el mananca fructul si se "asigura" astfel ca samanta ajunge in pamant, iar din ea va creste un alt copac. El este o parte din fruct.

| Dennys1521 a răspuns:

WAI DOAMne
deci numi aminti
ca cred ca am mancat la viermi cu tot cu cireselaughing
acolo se formeaza
inauntrul ciresei

| anailiv a răspuns:

Din ouale pe care le depun mustele :) http://www.gradinamea.ro/......580_1.html

| Alin_Alin_1978 a răspuns:

Viermii se formeaza atunci cand corpul este mort adica Hoit