| inbermude a întrebat:

De unde se poate cumpara vaccinul antipneumococic? Il tot caut si nu-l gasesc nicaieri. Multumesc pentru ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Te duci la farmacie si faci comanda. De preferat o farmacie din lanturi: centrofarm, sensiblu etc.

1 răspuns:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Vaccinul de numeste Prevenar si il gasesti in farmaciile spitalelor si la farmaciile mai mari(nu la cele mici de cartier). Iti mai recomand sa intrebi si medicul de familie de o astfel de farmacie, el stie sigur unde gasesti un astfel de vaccin.