| Meптαʟıтч a întrebat:

De vreo 4-5 luni mă confrunt cu nişte probleme de sănătate şi aş vrea să şiu ce posibil dignostic voi primi de la medic.
Simptome:anemie,dureri abdominale interne în partea stângă sunt mai accentuate,bolboroseli în stomac (uneori sunt aşa de tari încât mă simt jenant),gaze intestinale foarte dese,puls crescut (îmi simt artera aortă cum bate iar uneori mă simt incomod şi cred că am vreo ocluzie intestinlă produsă de vreo tumoră),modificarea tranzitului intestinal, oboseală.
Ce posibil diagnostic credeţi că voi primi? Care-s şansele să am cancer sau vreo tumoare beningă la stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Probleme gastro intestinale, sau plamani dar se pot asimila sau pot fi altele in plus depinde, de starea de sanatate care o ai, modul de alimentare, somn, pozitii de somn si pe ce pat dormi, etc. Sant multi factori de luati in seama si medicul stie ce e de facut pentru a determina cauzele.

| Meптαʟıтч explică (pentru mgtow):

Tre' să merg la medicul de familie mai întâi pentru a-mi da trimitere la vreun gastroenteorolog?

E am avut o bănuială cum că aş avea cancer.M-am documentat şi am observat că această boală este foarte silenţioasă doar la metastaze provoacă dureri şi am eliminat acestă ipoteză cum că aş avea cancer.Ce alte boli mai ştii, doar aşa orientativ, cu aceleaşi simptome?
Mulţumesc pentru răspuns.

| mgtow a răspuns (pentru Meптαʟıтч):

Da prima oara mergi la medicul familist si el stie ce pasi ai de urmat sa mergi cu maicata sau tatal tau nu singur. Alte cauze nu stiu ce ar putea fi. Nu te lua dupa ce pune in internet, nu coincid toate simptomele cu ce ai avea tu.

| Meптαʟıтч explică (pentru mgtow):

Vrei fundă?

| mgtow a răspuns (pentru Meптαʟıтч):

Faci ce vrei daca crezi ca merit da-mi

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără analize de sânge, ecograf abdominalo-pelvian, tomografie nu putem vorbi de nicio tumoră!
Poate fi un ulcer, deci ai nevoie de medic.
Sănătate!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
analize/ecograf abdominal general si asa vei afla cu ce te confrunti...
am trecut prin asa ceva, am facut ecograf si am aflat ca am bila lenesa, calculi renali, nisip la fiere si aveam gaze de nu puteam sa beau nici apa.
O seara bunahappy

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Posibil oxiuri, fa niste analize coproparazitologice dar mergi si la medic!