| dulcika a întrebat:

De vreo cateva zile ma doare burta in stanga, e o durere ingrozitoare! dc ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Ai grija poate fi o raceala la un ovar sau poate ceva la rinichi, durere care raspunde acolo unde te doare pe tine, oricum, in orice caz trebuie consultat un medic. Sanatate multa.

3 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cea mai mare sansa e sa fi o colita sau un sindrom de intestin iritabil. In orice caz, cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor (in orice caz, ai nevoie de tratament).
Durerea cauzata de celebra raceala la rinichi sau la ovare, ar fi insotita de alte simptome (la rinichi: urina de culoare rosie).

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Oricate sfaturi ai primi pe siteul TPU noi nu prea stim numai dam cu presupusu din cultura generala...insa cel mai bine tiar spune un doctor...sadsadsadmai bine iti spune un doctor decat sa te iei dupa noi...sa iei nu stiu ce pastile si ele poate iti fac mai rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma doare de 4 zile ...nu stiu dc. apropo am 14 ani.asa trebuie?