| oricine a întrebat:

Dece transpir numai pe o parte a corpului?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

E o problema de sanatate, trebuie sa urmezi un tratament riguros pentru a putea sa transpiri in mod egal, am o prietena care nu transpira si ajunsese sa i se usuce pielea, a urmat cativa ani tratament si acum e un om normal. Du-te la medic.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sistemul nervos vegetativ controleaza transpiratia. Conditia asta de care spui este cauzata de o disfunctie a acestuia sau a SNC, care la randu ei poate fi cauzata de o disfunctie hormonala. Indicat este sa te duci la medic nu doar din pricina aceasta, ci din cauza ca din aceste disfunctii pot rezulta si alte fenomene, mai grave.

| traficanta a răspuns:

Pai asa transpiram toti.

| cornel a răspuns:

Depinde de persoana

| DiAnne_8069 a răspuns:

Probabil ca ai mai multe glande sudoripare(care te fac sa transpiri) in acele zone.