| AggroVv a întrebat:

Deci am 15 ani si am cearcane, pungute sub ochi si riduri, nu stiu de ce, sunt baiat si nu folosesc machiaje si nici nu ma umblu des la ochi... ajutor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Acele 'pungute' apar si din cauza oboselii. Probabil, mergi la scoala, te trezesti devreme, normal ca apare si oboseala. Spala-te dimineata cu apa rece, astfel poti preveni aparitia lor. Este foarte bun si castravetele. Iti tai doi rotite de castravete si ti le pui pe ochi 20-30 min. Riduri avem.cu totii, de la o varsta apar si acelea, te poti da cu o crema hidratanta, dar nu face minuni! laughing
Sper ca te.am ajutat! Bafta!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Dupa mine m-as duce la doctor la o serie de analize. Ochii cu cearcane au mai multe simptome. Printre care si lipsa de fier.

E greu de precizat ce ai, mai bine treci la analize.

| Ana2333 a răspuns:

Pungutele de care zici s-ar putea fie din cauza ca ai retineri de apa in organism, cat despre riduri, ele sunt prezente la oricine, dar oricum ridurile de la 15 ani nu se compara cu cele pe care le ai la 50 de ani. Totusi nu e cam devreme sa-ti faci griji in privinta ridurilor? Zic si eu...