| LorenaAnca a întrebat:

Deci,am fost ieri la o plimbare cu bicicleta la padure. Si m-a intepat o albina, iar acum mi s-a umflat foarte tare si nu stiu ce sa fac. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Freaca locul cu patrunjel si o sa-ti treaca.
Te pup!

| olivikkka a răspuns:

Am fost in astfel de situatie, mama fiind asistenta medicala mi-a pus o injectie si mi-antrecut. Mergi la medic poate iti da pastila nu e bine sa ramii asa se poate porni imfectoe in intreg organismul, bafta

| raducu1205 a răspuns:

Stai linistita nu o sa patesti absolut nimic. Si eu am fost la padure, un vecin de-al meu are albine si am dat cu mana dupa ele si m-au atacat, mi s-a umflat dar mi-a trecut.
Funda?

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa freci intepatura cu patrunjel si sa tii frunzele acolo apoi cateva minute. daca nu, pune putina gheata pe umflatura

| bella2332 a răspuns:

Unde te-a intepat freaca cu putin patrunjel. iti va trece in 15-20 min.

| AndreisiAlex a răspuns:

http://www.tpu.ro/......u-altceva/ si nu ii neaparat sa imi dai funda eu mai mult faca asta ca sa ajut pe alti

| Grigoras_Viorel_1992 a răspuns:

Daca vrei un sfat pune niste sare si trece.