| PrundarDaniel a întrebat:

Ieri am fost intepat de o albina sau viespe nu stiu exact ce a fost nu am vazut-o, totul a fost ok am scos acul s-a desumflat dar dimineata cand m-am uitat la deget a fost umflat de 2 ori mai tare ce ar trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Salut. daca ti s-a umflat degetul mult inseamna ca te-a muscat o albina la viespie nu se umfla degetul dar la albina da, pai acum nu prea mai poti face nimic atunci cand te-a muscat trebuia sa freci locul cu sare acum nu prea mai poti face nimic o sa treaca in 2-3 zile de la sine.(lasa ca oricum se zice ca intepaturile de albina sunt bune pentru organismlaughing )