| 1234567georgiana1234567 a întrebat:

Deci am o problemă cu burtica...am 12 ani si nu prea arat bine. ce sa fac? Plz dati. mi si mie niste sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| saymoon a răspuns:

La 12 ani grija ta cea mai mare ar trebui sa fie scolala. Las ca ai timp sa si mai slabesti, si sa ti d ai jos "burtica". La varsta ta e absolut normal sa ai ceva burtica.Cu toate astea ai grija la alimentatie, si fa si ceva sport, fac mult bine, nu doar la sanatate si aspect, dar si din principiul scolii: Minte sanatoasa in corp sanatos.Asa se zice, si ar trebui sa faci intocmai.Multa bafta la scoala.

| marui08 a răspuns:

Pai in primul rand sporttongue; niste abdomene n-ar fi rau, ai putea sa iti faci si un abonament la salahappy

| yonela_3975 a răspuns:

Abdomene, abdomene si iar abdomene. uitate pe youtube la tammy fitness si o sa vezi multe exercitiii pe care le poti face.eu fac dar inca nu au dat rezultete foarte mari ca abia am inceput.succes