| karrinna a întrebat:

Buna am 15 ani si as vrea sa`mi dati cateva sfaturi cum sa dau jos din burtica arat ok in rest dar am cam facut burtica nu am probleme cu solduriile s`au alceva happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putina atentie la alimentatie:evita pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile,dulciurile,chips-urile,nucile,alunele fisticul etc,bea mai multa apa(cel putin 2 l zilnic) si consuma in special fructe,legume,supe,lactate si chiar fasole(in perioada verii apetitul e mai mic si nici nu sunt recomandate prajelile sau mancarurile grase).Practica un sport care-ti face placere(inot,tenis,chiar dans etc)si incearca exercitiile astea:
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs pana ajungi la 50(pentru a nu dezvolta masa musculara in zona respectiva).Fa-le o data la 2 zile pentru a evita febra musculara sau intinderi musculare.
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pana la 100.Fa-le la 2 zile ca si pe celelalte.Succes.

4 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Abdomene scumpa.

| anda_1885 a răspuns:

Incearca sa faci jogging sau sa inoti( macar la 2-3 zile daca nu in fiecare zi). Mai incearca si abdomemele. Incepe cu cate 10 abdomene pe zi si in fiecare zi adaugi cate cinci pana ajungi la o suta pe zi( 50 daca nu esti o fire prea sportiva). Dupa aceea faci acele 50/100 de abdomene pe zi regulat. Dar trebuie sa si manaci sanatos. Fara carne de vita si porc, si fara margarina. Nici unt sa nu mananci in fiecare zi.

| YellowGuy a răspuns:

Buna! Alearga prin parc in fiecare seara si mananca sanatos acesta este secretul.

| Shadow_8612 a răspuns:

Abdomene :p