| ioana3432B a întrebat:

Deci am observat ca mi se întâmpla la începutul toamnei de câțiva ani: încep sa am tuse in gât și simt cum ceva mă jenează, simt nevoia mereu sa îmi reglez vocea și tot am senzația ca am gâtul încărcat de tuse. Chiar și când înghit îmi e greu. Am luat și iau in continuare aerius pentru ca asta mi-a prescris doctor. La început funcționa dar acum și-a pierdut efectul. Mai am momente dimineața și câteodată seara ca nu trag aer suficient in piept, simt ca ce trag nu e suficient. Din cauza Coronei nu am putut ajunge la doctor dar voi încerca sa fac o programare la ORL dar as vrea sa știu mai multe înainte. Ce credeți ca ar putea fi? Cred de asemenea ca am început sa fac și atatcuri de panica din cauza asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca e de cativa ani ci de anul trecut de cand ai facut covid

| Eireann a răspuns:

E posibil da fie o alergie.

| ioana3432B explică (pentru anonim_4396):

Am fost testată de covid, rezultatul fiind negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ioana3432B):

Atunci ceva din casa, poate fi mucegai