| TaKuYa a întrebat:

Deci am si eu o problema care nu stiu cand se va rezolva. Deci am cumparat un samsung LCD Sync master B2230N iar inainte am avut tot um samsung numai ca nu era eclan plat era obisnuit. Problema este ca in prima zi am stat vreo 5 ore pe el cu constrastul cum era setat pe 75 si dupa simteam ca ma ustura ochii si vedeam ceata alba. A 2 a zi n-am mai simtit ceata decat putin dar usturimea nu inceta. Apoi dupa 3-4 zile ceata aproape disparuse complet dupa ce stateam la el dar usturimea la ochi continua si mi se parea ca si imi oboseste ochii. Imi puteti spune ce sa fac ca sa scap de problema ochilor? E prima oara cand am un LCD si totusi de o saptamana ar fi trebuit sa ma obisnuiesc, am incercat sa port si ochelari de soare sa nu ma mai doara dar nu prea a avut efect fiindca nu scap de usturimea si senzatia ciudata la ochi si simptomele acestea incep cam dupa 20-30 minute ce stau la el iar pe cel vechi stateam si 10 ore si imi era bine plus ca stau si la 1m distanta de monitor. Va rog niste sfaturi sau ajutor. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mona a răspuns:

Pastreaza o distanta mai mare si mai renunta din orele de vizionat, iti strici ochii din cauza unui tv