| anonim_4396 a întrebat:

Dupa simptomele astea mai trebuie sa las laptopul sau deja mi-am stricat vederea? Deci. daca apuc sa stau un minut pe laptop ma ustura foarte tare ochii, dupa daca continui sa stau pe laptop imi trece usturimea. Daca stau mai mult de 5 ore pe el vad incetosat. Si o problema pe care o am mereu, cand joc sahul eu mut nebunul pe cealalta parte ( de exemplu este pus pe alb,eu il mut pe negru)Alta problema pe care o am tot timpul este ca dimineata nu vad bine deloc, si mi se pare ca mai mult cu ochiul stang (trebuie sa il tin inchis daca pot sa vad ceva pe telefon)In general nu ma chinui sa privesc,dar problema este usturimea. La televizor daca il pun pe laptop si incerc sa citesc ceva nu reusesc, e prea mic scrisul. Si distanta dintre pat si televizor e mica si televizorul nu e mic..Si mereu nu reusesc sa numar mai multe obiecte, sau cifre, de exemplu daca vreau sa citesc un numar "7008" eu citesc prima data" 708" sau "70008".In rest nu am probleme cu vederea. Singurul incovenient este ala cu numerele si cu scrisul mic de la tv atunci cand il pun la laptop.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"In rest nu am probleme cu vederea" laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai, ma gandeam ca e datorita oboselii.In general vad bine, vad numerele de la masini la fel ca inainte, doar faza cu sahul sau cand sunt mai multe zerouri ma deranjeaza.

| Sarcopt a răspuns:

Du-te şi făți un control, s-ar putea să-ți trebuiască ochelarii. Baftă