| anonim_4396 a întrebat:

Deci am urticarie pe peste tot imi apar bubitze rosii si ma mananca ingrozitor si am fost la medic de multe ori, mi-a dat medicamente si tot n-au trecut. Am observat ca toamna si iarna nu-mi apar si din primavara imi apar si tin pana la sfarsitul verii... nu stiu ce sa mai fac spuneti-mi ce nu ar trebui sa mananc, sa beau si cateva tratamente daca se poate naturiste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic dermatolog sau alergolog.

| BRG a răspuns:

Încearcă un ceai depurativ, posibil să ai multe toxine în corp, și primăvara erup, bubițele, e groaznic să te mănînce tot corpul, cred că înnebunești de mîncărime.Cel m ai bine ar fi să nu te scarpini, dacă poți, deșii e foarte greu, să dai pe piele cu rivanol, cu spirt ar fi bine dar te va ustura dacă ai făcut undeva răni de la scrpinat. Multă sănătate. Cristi din bucurești.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofia08 a răspuns:

Cumpara „tetraciclina clorhidrat„ nu e scumpa ajuta pentru aproape orice fel de bubite si trece mai repede. insanatosire grabnica!