| bebelinnAa a întrebat:

De ce ametesc foarte tare?straight face
DEci cand ma ridic din pat nu am nimic dar daca merg circa 5 -7 pasi incep sa ametesc iar imaginea vizoala imi piere. pur si simplu nu mai vad.tot ce imi apare in fata ochilor sunt diferite buline...prima data am crezut ca e din cauza lipsei de calciu asa ca am inceput sa beau calciu in fieecare zi dar si licgide? (aceasta "senzatie" ca sa zic asa nu o am doar pe timpul verii ci si iarna, primavara si toamna)
Pentru cele mai concrete raspunsuri dau funa

aaa si mentionez ca imi apar niste bubite rosii micute pe fata si pe corp gen astea (nu ma mananca )

Si nu vreau raspunsuri gen "fa-ti analizele"...credeti'ma ca mi-am dat si singura seama ca trebuie sa mi le facwinking

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Ar fi mai multe cauze pentru apariţia ameţelii. Gândeşte-te puţin. Faci un efort fizic prea mare,eşti stresată,nu te alimentezi cum trebuie,faci mişcări bruşte?
Poţi să încerci să faci exerciţii de respiraţie,plimbări seara,să dormi suficient noaptea,asta te-ar putea ajuta mult. Dacă ameţelile tot continuă fără nicio ameliorare,apelează la un medic, nu e de glumă cu aşa ceva. El te-ar putea ajuta mult mai bine decât oricine altcineva.
Cât despre bube, poate e o alergie la ceva ce ai mâncat recent.
Baftă şi numai bine!

| NedelcuRemus a răspuns:

Auzi nai decat sa te duci la doctor sa stai in pat si cum ai zis sa faci analize.Iti spun suna un doctor sa vina la tine acasa ca poate sa fie infectiosa boala ta! Funda pls?

| Ruxxy a răspuns:

Si eu ametesc si vad negru in fata ochilor atunci cand ma ridic din pat sau de pe scaun... am vorbit cu o ruda care lucreaza la spital, mi-a zis ca am anemie. Eu mai am probleme si cu inima, ma inteapa uneori fara niciun motiv, stand in pat.
De bubite nu stiu ce sa iti spun. Ar trebui sa mergi la medic, nimeni nu-ti poate zice clar ce ai doar daca descrii ce ti se intampla, ai nevoie de consultatie.

| Crissww a răspuns:

Esti alergica la ceva(din cauza asta iti apar bubulite pe fata) si inseamna ca bei ceva noaptea(din cauza asta te trezesti ametita) sau poate nu dormi bine.happy