| DisforDeea a întrebat:

Deci am varicela de 3 zile si m`am umplut de bubitee.Numai pot ma mananca ingrozitor.Ma dau cu mixtura mentolata si`mi mai trece mancarimea dar pentru foarte putin timp.Stiti cumva ce as putea folosi impotriva acestei mancarimi? ca numai suport crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| drAn3 a răspuns:

Eu imi dadeam cu mixtura mentolata la greu si nu ma mai manca asa grav. si mergeam aproape despuiat prin casa, fara sa ma ating de nimic, oroc ca nu aveam pe fund, pe palma si pe degete, altfel nici la pc nu as mai fi stat laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off imi aduc si eu aminte cand aveam varicela ce mai ma manca I don't want to see si mie la fel mi se intampla dadeam si trecea putin si re incepeau mancarimile x-( nu te ingrijora eu iti dau un sfat dormi mult si fa ceva care te face s auiti de mancarici lasa o sa iti treaca big grin nu nu mai tu aii avut varicela toti am avuthee hee