| Andreea14_2952 a întrebat:

Am varicela de aproximativ 3-4 zile, numai pot ma mananca tot corpul si numai stiu ce sa fac, numai pot dormi noaptea, am doar 13 ani, iar doctora mi-a recomandat o crema-preparat mentolata. Aceasta nu prea ma ajuta decat in primele 5-10 minute dupa ce o aplic, apoi mancarimea revine la lor. Ce as putea face sa nu ma mai manance, ce pot lua ca sa scap de mancarimi si sa nu-mi ramana semne? Va rog, raspuns urgent, multumesc!

3 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

In afara de otet si alcool medicinal nu vad ce altceva ai mai putea sa folosesti.

| Claudiu709 a răspuns:

Si eu am avut recent varicela si iti spun eu ce sa faci ca sa treaca in 2 zile:1.Nu iesi afara din casa/apartament
2.Stai cat mai mult sub patura, langa o teracota/calorifer...adica sa stai la caldura si vei vedea ca bubele vor disparea rapid!
Sper ca te-am ajutat!winking

| clamitaverde a răspuns:

Si eu am 13 ani si am varicela de 4 zile! nu mai suport mancarimea dar mi-am dat cu otet si pudra mentolata si nu are un efect prelungitsad