| tuffi a întrebat:

se pune o zi chiar daca am o bubita sau doua pe corp varicela, in cat scap total de varicela(nu stiu dupa cine sa ma iau, adica uni zic in 4 zile alti in 9 in 3 saptamani ) si ce alta solutie in afara de mixtura mentolata pot sa foloses pentru mancarimi ca mi-am luat mixtura si mai rau ma mananca.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexMrs a răspuns:

Se pune da. Si iti zic eu cu precizie ca 3 zile iti apar. 3 zile stau si peste inca 3 zile nu mai ai nimic pe corp. Deci in 8 9 zile vei fi vindecat!

3 răspunsuri:
| JustMe6378962 a răspuns:

Eu am avut recent, mai precis inainte de saptamana Scoala altfel si am stat cam 2 saptamani fara sa ies din casa. Dar tot mi-au ramas cateva *coji* pe fata. Oricum insanatosire grabnica daca esti bolnav/ă!

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Varicela dureaza de obicei 10 zile.si mixtura este foarte buna.incearca sa iei ceva pastile de la farmacie.si sa nu te scarpini ca iti raman semne.si din ce varsta e mai mare dun ce e mai greu de suportat.
daca nu, incearca niste trucuri:stai cu capul pe perna din fulgi, inghite 10 boabe seminte de varza... si mai intreaba si tu ca eu nu mai stiu.
aaaa.si sa stai pe cearceaf alb cand stai pe pat.bafta...

| CristyMinecraft a răspuns:

Ma depinde cati ani ai
eu am 12 ani si aveam peste tot corpul
dar la 8 ani iti iese putine bube
trebui sa nu te scarpini daca te mananca bubele date cu pudra mentolata sau sa te scarpini cu palma sau cu o carpa
problema cu varicela o are toti copii
durata varicelei este de 2 saptamani
am realizato pe pielea mea
Funda?