| Helper69 a întrebat:

Deci, am zis să mă lăs de fumat. Zis și făcut, am 4 zile momentan de când nu mai fumez dar în schimb tușesc foarte des. Și, întrebarea asta o adresez celor care s-au lăsat de fumat și dacă și ei au avut tusea asta, sau ceva.

Mulțam fain.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gavra_Ion_1956 a răspuns:

Am tusit aproape trei luni.Acum ma simt foarte bine. Am fumat peste 40 de ani.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Toti fumatorii deveniti nefumatori, trec prin asta, E vorba de procesul de curatare a plamanilor, posibil sa iti vina chiar sa si expectorezi.

| T0T a răspuns:

Taică-miu s-a lăsat de fumat se 20 de ani și încă tușește. Ceea ce ar trebui să înțeleagă unii e că organismul nu este e așa simplu de fixat după ce ți-ai bătut joc de el.

| Clorox a răspuns:

E ceva normal sa tusesti dupa, eu m-am lasat 6 luni de ele dupa iar m-am apucat, la inceput tuseam, o saptamana si ceva, dupa iti trece, dar daca stai mai mult fara sa fumezi si te apuci din nou o sa te usture foarte rau gatul la inceput!

| Cazacu_Ionut_1997_FZVE a răspuns:

Pai du-te la farmacie sau la doctorul de familie și spune-i și cred că o să îți deie un șprei