| BrokenAngels a întrebat:

Hei, azi am fumat pentru prima oară. Problema e că acum am stări de leșin, mă doare în gât, tușesc când respir adânc, iar când am fumat mă durea gâtul de parcă mă înțepa. Întrebarea este dacă toți fumătorii pățesc asta, în primele zile de când se apucă de fumat, sau doar eu am această reacție?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zi mersi că n-ai murit, dar ești pe drumul cel bun spre un cancer pulmonar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Altii patesc fix asa, altii nu. Daca te intrebi daca este ok, in mare este ok.

Si nu mai fuma big grin

| Freya1 a răspuns:

Eu cand am inceput sa fumez eram pe alta planeta, amețeală si parca eram drogata.Si da, am avut si tuse si usturimi in gât.
Dacă ești la început cu fumatul te sfătuiesc să renunți, o sa iti fie mai bine.Ca o dată ce te apuci iti faci numai gaura in buget si iti strici sanatatea.

| Celcestietot a răspuns:

Cum sa nu te apuce starile de lesin cand fumatul provoaca peste 10 tipuri de cancer?!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Iti recomand: nu mai fuma. E atat de greu sa te lasi.

| MPersephone a răspuns:

Daca organismul tau nu accepta fumatul, atunci renunti si gata.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MPersephone):

Nici un organism nu suporta fumatul la inceput.

| MPersephone a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu nu sunt fumatoare, dar am incercat sa fumez si de fapt mi-a placut din prima. Motivul pentru care totusi nu fumez e ca nu mi s-a dezvoltat o dependenta, dar mereu mi-a placut si nu mi-a fost rau niciodata.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MPersephone):

Exceptiile intaresc regula.

| tup3u a răspuns:

Da ce-ai fumat, eu așa reacții nu am avut decât când am fumat odată hash de ziua mea happy

| Ggpen a răspuns:

Da, toti patesc ceva asemanator cu ce ai patit tu. Se incapataneaza si insista crezand ca asta ii face mai interesanti, mai barbati, si sfarsesc prin a deveni dependenti. Apoi vin si consecintele: corasonul nu mai ticaie cum trebuie, circulatia sangelui se ingreuneaza, de la circulatie apar si alte probleme(de la plamani, rinichi pana la lazy cocoșel inainte de 40 de ani si dinti galbeni sau chiar macinati la unii care oricum nu stau bine cu dantura) bani cheltuiti pe un viciu inutil,