| Didixu a întrebat:

Deci..azi am mancat ceva ce cred ca nu trebuia, anume un snitel cu paine..sa va spun ce am mancat astazi:
Dimineata- un bol micut de lapte cu cereale si 5 covrigei
Gustare: jumatate de punga de covrigi (are 124 de calorii toata punga)
La amiaz: 2 linguri de pilaf cu un snitel si jumatate de felie de paine
Gustare: un mar
Seara: un crastonel de pilaf cu un snitel foarte mic si un sfert dintr-o felie de paine+ cateva boabe de struguri
Credeti ca este un meniu cat si de cat corect? ca sa nu iau in greutate big grin Fundita big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ValentinnaV a răspuns:

Cred ca acest meniu s-ar putea sa te bage in spital cu anemie :*
Vorbesc serios..Renunta la pilaf si la snitel mai rau iti vor face..acele calorii nu sunt la fel cu caloriile corecte.
Covrigei-200 de calorii proaste. La fel ai putea manca piept de pui si ar fi tot 200 de calorii dar calorii bune.

Dimineata mananca doua oua fierte si bea un ceai verde.
Gustare-un mar
La pranz-un bol cu supa de rosii sau supa de varza, o salata dar cu putin ulei de masline nu sare, piper sau otet cat doresti tu.
Gustare-un iaurt mic
Seara-Poti manca struguri sau sa bei un pahar mare de suc de grapefruit.

Multa apa. tine langa tine mereu o sticla de 2l de apa si bea-o pe parcursul zilei.Sari dimineata coarda 5-10 minute si seara la fel.

Eu asa fac si e destul de bine :*

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Strugurii pilaful si covrigeii aia au multe calorii