| ShutUp01 a întrebat:

Te poti ingrasa intr-o zi?
De obicei mananc putin, dar astazi am muncat mult.
De dimineata am mancat o felie cu gem, o cana cu lapte si 3 biscuiti oreo.Intre mese am mancat 4 biscuiti oreo si un mar.De pranz am mancat 3-4 linguri de pireu si o pulpa de pui.Pe la 17:30 am mancat 2 biscuiti oreo.Acum o ora am mancat fistic(70-80 g)si jumatate de punga cu chipsuri.Acum iar mananc o punga cu chipsuri si am mai mancat 4 biscuiti. laughing
Stiu, mult, dar nu ma simt plina.De obicei mananc jumatate de felie cu ceva dimineata, cateva linguri de supa de pranz(fara paine)si seara un fruct.Astazi parca am pierdut controlul si cand am inceput sa mananc mai mult nu m-am mai putut opri.Maine voi manca iar normal si vreau sa stiu cat m-am ingrasat.
Diferenta va fi vizibila?

Răspuns Apreciat de Editori
| Gonrax a răspuns:

Într-o zi te poți îngrășa maxim câteva grame (dacă te ții de cură, poți face 200-300 de grame), iar diferențele se vor vedea în timp doar dacă ții de cură, așa cum am spus. Dacă mănânci mai mult și nu te simți plină e bine că nu-ți depăsești capacitatea maximă a stomacului și probabil ești pe drumul bun.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, te vei ingrasa cu 11, 296347 grame!
E prea mult, risti sa te lovesti prea tare daca vantul te sufla de perete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu se cunoaste. Daca ai manca constant, da, te-ai ingrasa. Stai linistit/linistita. Oricum, foarte mult nu cred ca ai mancat, da, ai mancat cam multe dulciuri. Oricum, dupa cum spui tu nu prea mananci dulciuri, deci nu te-ai ingrasat vizibil.

| DovleacTurbat a răspuns:

Aia e mult? Nu cunosti termenul de "mult" inseamna laughing. NU, nu te poti îngrașă intr-o zi. Poate intr-o săptămâna sa se vada cateva sute de grame.

| NAT0 a răspuns:

Nu te îngraşi într-o zi la fel cum nu slăbeşti într-o zi. Diferenţele se văd în timp.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Este cam mult zahar pentru o singura zi, uite-te si tu la alimentatia descrisa, ti-ai mancat portia de dulce pe o saptamana. De ingrasat nu se va vedea numai intr-o zi, toti avem scapari. Insa ai grija urmatoarele zile la ce mananci, si a doua zi o ora de alergat nu ti-ar strica, sa elimini putin surplusul de energie dat de atat zahar.