| anonim_4396 a întrebat:

Deci cunosc pe cineva care dupa ce s-a epilat sub brat i-au aparut niste bubite rosi putin umflate... Dupa ce s-a epilat s-a dat cu deodorant rexona prima data au aparut doar sub bratul drept acum au aparut si sub cel stang Are cineva habar ce poate fi P. S. inainte folosea ceva cu aloe vera nu folosea rexona >> PLzh help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Asta e cea mai penibila faza, sa dai cu deodorant dupa epilat! Am mai patit si eu asa, dar mi-a trecut in aproximativ 2-3...E o simpla iritatie.

3 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Sa nu se fi iritat.

| ydal a răspuns:

In general este bine sa folosim deodorant fara alcool, mai ales dupa ce ne epilam, si indiferent cu ce ne epilam.Cand cumpara deodorant sa se uite ca scrie pe el :"alcohol free" happy

| johnyjohny a răspuns:

E din cauza deodorantului! Dupa ce te epilezi asteapta putin nu te da imediat mai ales cu Rexona!