| qieiqpalz a întrebat:

Deci eu am slabit mult si din septembrie am inceput o perioada de mentinere cu gandul sa ma apuc de slabit iar din februarie, ce parere aveti? Sa ma apuc acum? Eu ma gandeam ca daca tot vin sarbatorile si vine si mancarea buna sa nu fiu in perioada de slabire atunci...(stiu ca deficitul e cel mai important)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gandeste logic, date vei slabi pana de sarbatori de fapt vei slabi mai repede ca daca nu ai slabi deloc, orice zi conteaza la slabit, orice calorie

| Rotazi a răspuns:

Vin sarbatorile, vine mancarea buna si am impresia ca nu vrei sa te abtii. Te vei ingrasa in aceasta perioada daca nu respecti programul.

| qieiqpalz explică (pentru Rotazi):

Da stiu o sa il respect man ce parere ai de sarmale? ingrasa?

| Rotazi a răspuns (pentru qieiqpalz):

Oho, cel mai mult. Sunt facute cu multa grasime. Si cum sunt gustoase, tenteaza sa mananci multe. Dar daca te rezumi la 2-3, nu patesti nimic.
Apropo, am zis 2-3 dar depinde unde sunt facute. In Moldova sunt micute. In Ardeal, si una este prea mult pentru regim. happy