| Eus3b1u995 a întrebat:

Deci ieri cand afara erau 41* la umbra am mancat 2 inghetate am baut o bere si apoi am stat cam 4-5 ore in soare si astazi sunt ametit bine si am stari de greata. am facut insolatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| voineavlad a răspuns:

Este posibil, dar nu cred.Stai linistit cateva zile, nu iesi la soare si incearca sa nu mai bei bere sau orice bautura alcoolica pe caldura asta.Incearca un ceai rece sau cel mai bine apa plata. Daca te simti tot la fel dupa cateva zile trebuie sa consulti un medic!

1 răspuns:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Probabil ca da. Si in afara de asta, daca nu ai mancat nimic altceva si asta poate fi un motiv. Mananca ceva usor, stai la racoare si bea multa apa.