| eu_3300 a întrebat:

Deci in locurile unde am avut cosuri mi-au ramas niste urme, niste pete rosi, si inca mai am cosuri pe fata si pe spate ce credeti zinerity-ul m-ar putea ajuta? sa scap, are ceva daca imi dau cu zinerit si pe fatra si pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, Zineryt te va ajuta. Dar ar trebui sa cumperi 2 flacoane. Cu unul te dai doar pe fata, cu al doilea - doar pe spate, ca sa nu raspandesti infectia, sa nu aduci mizeria de pe spate pe fata. Asa este mult mai igienic. Succes!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Buna!
Incearca sa stai mai mult timp la soare pentru ca este vara. Soarele usuca acneele dar trebuie sa stai mai mult timp la soare sau ai putea incerca sa te dai cu ceai de musetel dar trebuie sa tii mai mult timp pansamentul steril inmuiat in ceai pe acnee pentru a-si face efectul ceaiul e foarte simplu de facut : puii intr-un ibric apa, astepti sa fiarba iar apoi puii cateva flori de musetel si lasi 10 minute sa fiarba. Poti cumpara si pliculete de musetel pentru ceai din magazine sau farmaciiwinking. Sper sa functioneze si la tine. iti spun asta pentru ca eu nu am auzit de solutia de care spui tubig grin. SUCCES!

Răspuns utilizator avertizat
| bittersweet_1621 a răspuns:

Nu are nimic.
Am folosit si eu.

| dana5025 a răspuns:

Deci o sa te ajute sa scapi de ele dar nici intr-un caz de pete, plus la asta dupa ce il vei folosi va trebui sa-ti cumperi o crema exfolianta p/u a indepata celulele moarte.