| El_6841 a întrebat:

Deci mi-au aparut niste vanatai pe brate, mai exact in zona bicepsului si a tricepsului, vreau sa precizez ca nu ma invinetesc usor, dar de cateva zile am facut efort fizic ft mare poate din cauza asta au aparut, sunt in numar de 4 si nu sunt ft mari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Nu prea cred ca e de la efortul fizic, vanataile se fac cand se striveste carnea. poate te'ai lovit in somn...

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Exista posibilitatea sa ai un defect de coagulare al sangelui (hemofilie). Ar fi bine sa mergi la un medic pentru investigatii. Multa sanatate!

| El_6841 explică:

Da-o naiba de hemofilie in 15 ani e prima data cand se intampla, si legat de lovitu in somn pai mi-a dat unu doi pumni cat a putut si nu sa invinetit si u vrei sa spui ca ma invinetesc singur in somn