| AK47 a întrebat:

Pentru brate mai mari, antrenamentul bicepsului si tricepsului in aceeasi zi ajuta?
Daca da, cum este mai cel mai bine:
1) un exercitiu pentru triceps, dupa un exercitiu pentru biceps, apoi alt exercitiu pentru triceps si tot asa?
2) termin exercitiile pentru triceps, iar apoi trec la biceps

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Eu personal bag si biceps si triceps in aceeasi zi(in ziua de brate). Normal se incepe cu tricepsul si se termina cu bicepsul.

| DavidMiron a răspuns:

Nu, pentru brate mai mari trebuie sa acorzi zile diferite tricepsului si bicepsului.

Daca vrei sa afli mai multe : www.minteasicorpul.ro

Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidMiron):

Trebuie o rola sa acorzi zile diferite.

Apuca-te de sah, n-ai nicio treaba cu sportul asta.

| DavidMiron a răspuns (pentru Cosmin86):

Uita-te si tu la marii culturisti, expertule.

Pun pariu ca nici nu stii ce-i cu tine, mergi si tu la sala, nici nu faci exercitiile corect si vii aici sa comentezi.

N-ai nici o treaba aici.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidMiron):

Vezi profilul meu, am peste 10 ani de sport si acum fac skandenberg competitional.

Si ma uit la marii culturisti, m-am si antrenat cu unii din ei ( gen Racoveanu ).

p.s. : vezi si profilul meu, am peste 20.000 de raspunsuri in domeniu si tu imi zici ca n-am "nicio treaba".

Copii mici si firavi, imi explica ei mie de marii culturisti!

| Musca_Dragos_1997 a răspuns:

Daca tii neaparat tu sa le faci pe amandoua in aceeasi zi. Incepe cu tricepsul termina exercitiile acestuia apoi bicepsul. Tricepsul trebuie sa fie mai mare decat bicepsul. Biceps faci la multe alte exercitii