| adokdgaok a întrebat:

Deci uneori in partea stanga a pieptului am o intepatura si nu stiu cum sa scap de ea nu dureaza mult max 10minute dar e enervant, de obicei cand fac efort de la ce e si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| XxRoyalxX a răspuns:

Poate fi de la inima, dar poate te-ai fortat intr-un fel, la anumite activitati, sport, ceva de genul acesta. O sa iti treaca, de multe ori nu trebuie sa acorzi multa atentie fiecarei dureri, deoarece sunt trecatoare, cu cat de gandesti mai tare, atat de doar mai mult.:* Funda?

| Azµre a răspuns:

De la inimă, vezi un medic, fă o electrocardiogramă. Poți avea tensiune, poți avea aritmie, sau altceva. Verifică nu strică.