Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau ajutorul cuiva care nu ma ca judeca si care are habar ce vorbeste!
Totul a inceput acum 6 luni mi-am inceput viata sexuala. aveam 14 ani si 8 luni in fine.La inceput9(prima saptamana) ma durea si ma ustura iar iubitul meu avea mare grija de mine o facea incet..atat de incet incat ma plictiseamlaughingSi ma intreba mereu daca sunt ok iar cand ii spuneam ca ma doare de oprea (binteinteles ma durea tot timpul dar nu vroiam sa ii spun) Dupa o saptamana totul a fost ok nu ma mai durea ma exictam foarte repede si imi placea.Dar de cateva luni 2-3...nu imi mai place.adica nu imi place mereu..nu doare doar ca nu simt nimic in afara de ceva care intra si iese.In vara mi-au revenit veschile mele probleme cu urinatul(le aveam dinainte de a imi incepe viata sexuala) Adica ma durea ureta si imi venea sa urinez la intervale foarte scurte cam 30 de secunde sa va explic mai amanuntit : Incepea cu intepaturi apoi o mica dar sacaitoare usturime si apoi ditai durerea dupa zeci de minute in care incercam sa urinez si nu puteam si ma ustura si ma durea in sfarsit reuseam 2-3 picaturi dupa ce faceam asta ma ridicam de pe toaleta si iar imi venea si se repeta toata ziua am fost la medic mi-a facut o ecografie si mi-a spus ca sunt racita la ovare si ca am uterul marit (nu prea stiu ce inseamna asta) Whatever mi-a dat pastile si le-am luat o perioada si mi-a trecut.Dar dorinta pentru sex tot nu a revenit iar acum ma dor ovarele mai mereu si ma inteapa in vagin si cand fac sex ma ustura ma doare si este un lichid ..galbui el normal ca se opreste doar ca uneori ma prefac ca nu ma doare.o data sa ajuns la sangerari.Nu pot sa ma duc la ginecolog am nevoie de o trimitere de la medicul de famili...care e matusa mea..deci ii va spune imediat mamei sunt un copil si nu am cum sa ma descurc cu asta prietenul meu e alaturi de mine dar totusi sunt speriata Ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Lichidul galbui indica o infectie ceva, tot va trebui sa ajungi la medic, daca nu vrei cu trimitere poti sa mergi la particular unde nu ai nevoie de nici o trimitere, si asa se platesc toate analizele, vezi cum faci rost de bani si fa-ti investigatiile necesare

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Organismul nu prea e pregatit pentru asta, si a fost bine doar cat ti-ai satisfacut curiozitatea.S-ar putea sa ai o infectie la nivelul organelor genitale, iar netratata va deveni un chin.Mergi la un control si cauta sa faci fiecare lucru la vremea lui.

| Mari_Marilena_1985 a răspuns:

Si eu cred ca trebuie sa te duci la doctor! nu poate sa ti spuna nimeni ce ai decat ginecologul! si la particular poti merge fara trimitere!