| TreiSurori a întrebat:

Desi beau foarte multa apa pe zi tot imi este sete. Uneori imi e atat de sete incat imi vine rau si nu mai pot bea...
elimin apa dar tot simt ca sunt "plina"
Ce se intampla? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca bei 2-3 litri de apa este recomandat corpului sa consume peste zi, daca bei peste aceste masuri, fa-ti un control la medic. Stiu ca cei care incep sa bea foarte multa apa, au probleme cu glicemia, inceput de diabet!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai grija, fa niste analize( glicemie, ex. sumar de urina), polidipsia este unul dintre simptomele diabetului. Du-te la medicul de familie.

| Raniia a răspuns:

Pentru a exclude diabetul si pentru linistea ta fa-ti niste analize medicale.
Ai grija de sanatatea ta, lucrurile amanate aduc complicatii.

| MMihai a răspuns:

Să vorbești și cu niște medici!

| mona a răspuns:

Depinde si ce mananci de ti e asa sete, oricum parerea unui medic ar trebui sa conteze mai mult

| KodrutZ a răspuns:

Ce porcarii maninci? Chipsuri, mezeluri? Sint multe produse care contin incredibil de multa sare si pe care unii le baga in ei de parca nu e ziua de miine... Daca maninci OK si tot ai problema cu setea, atunci ar trebui sa asteptam raspunsul unui medic.
P.S. Ce inseamna la tine "foarte multa apa"? Daca e pina in 2, 5-3 litri, atunci e foarte OK.

| tr3ig a răspuns:

Ia fugi tu la un nenea doctoru si fa-ti un control ca e posibil sa ai doamne fereste diabet

| Carmy21 a răspuns:

Buna!
Pai probabil mananci nesanatos. Adica alimente cu foarte multe zaharuri. Incearca sa mananci mai sanatos. Dar in cel mai rau caz du-te la medic daca nu functioneaza.
Pa, pa.

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Du-te la un medic