| NyanKatt a întrebat:

Diabetul se poate vindeca? sau e pe viata? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Outspoken2 a răspuns:

Din pacate diabetul este o boala incurabila(nu se vindeca)!straight faceDar te poti mentine,(ti regim). Craciun Fericit si multa sanatate tie si familiei tale!>:d

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Diabetul nu se vindecă. Este pentru tot restul vieții.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| emy a răspuns:

Da, are perfecta dreptate GeOrGyAnAa.

| logatcamembru a răspuns:

Da se poate.:x
intra aici pentru detalii.: http://vindecare-diabet.afacereamea.ro/ pup :* Sarbatori Fericite!

| SilvSilvana a răspuns:

Este foarte important sa depistam cat mai repede diabetul zaharat si sa instituim masuri terapeutice adecvate. Diabetul nu se vindeca, dar poate fi tinut sub control cu un regim de viata ordonat, echilibrat, cu o dieta adecvata si cu un tratament corespunzator.