| Gesara a întrebat:

de curand am citit despre terapia ELF si am inteles ca poate vindeca diabetul. Credeti ca este adevarat sau poate a incercat cineva si adica nu vor mai fi necesare injectile cu insulina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristina6713 a răspuns:

Parerea mea este ca insulina va ramane in momentul de fata cel mai accesibil si cel mai potrivit remediu pentru diabet.

1 răspuns:
| Allexys a răspuns:

Momentan o sa ai nevoie tot de insulina dar nu incerca cum a fost si cu celulele stem. Si dupa ceva timp a reaparut diabetul. Dar tip 1, 2 se mai gaseste