Întrebare recomandată | Marianitozz a întrebat:

Se poate vindeca diabetul de tip 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Diabetul este o afectiune cronica care dureaza toata viata.

| FlorinM28 a răspuns:

Am cunoscut un prof din Cluj care sustine ca diabetul poate fi vindecat. El face parte dintr-o echipa care a creat DIAVIT. E un medicament pe baza de plante in specal afine care merge f bine la diabet.

| Mihaaaa a răspuns:

Da.Funda?:*

| Aaaandreeeeeeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da. cu medicamente multe!

| Allexys a răspuns:

Acuma sunt mai multe remedi care poti scapa de diabet tip2

| SucNoni a răspuns:

Se poate ameliora iar in multe cazuri chiar si vindeca, medicii din state au descoperit un tratament naturist cu noni-juice randamentul este undeva in jur de 65%. Pentru mai multe informatii se poate accesa www.noni-juice.ro