| alexandradya a întrebat:

Dieta. Cine a tinut dieta disociata de 7 zile si a si slabit de la ea? ce ati consumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Monicaツ a răspuns:

O prietena a tinut si a slabit ceva...A mancat in fiecare zi cate ceva diferit.Era o dieta foarte stricta.Chiar vrei sa-ti spun ce a mancat in fiecare zi? Daca da trimite-mi un mesaj pe privat.Pa pahappy

1 răspuns:
| Vögeln a răspuns:

Buna! Eu am slabit un kg. in 2 sap.
Uite cum: Mancam:
->dimineata ceva mai consistent ( care sa contina paine)
->la amiaza ceva foarte putin (un colac, pufuleti, o felie de paine cu gem, unt, etc)
->seara obligatoriu minim un pahar cu apa si ceva foarte foarte usor si neaparat fructe(un mar, o banana, etc)
Incearca si tu! Dar regulile de baza:
- niciodata nu mananci fructe dupa masa (minim, minim o jumatate de ora dupa ce ai terminat)
- dimineata mananci mai mult (deoarece ai sa consumi toate caloriile in timpul zilei)
- seara nu mananci nimic dupa ora 6-7 sau un fruct daca nu poti altfel (oricum trebuie sa iei ultima masa inainte cu 4-5 ore inainte de culcare)
Stiu ca sunt cam stricte... dar sigur merge asa!kiss Sper ca te-am ajutat. funditahee hee?