| Violetta69 a întrebat:

Diete si regimuri pentru mentinere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Incearca mesele fixe cu cea mai calorica la micul dejun si cel mai putin calorica la cina. Cafeaua verde tot te poate ajuta pentru mentinere.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista nutritionist pentru asta

| Eastwood a răspuns:

Nu exista o anumita dieta, dar mai usor cu grasimile si trebuie sa mananci la anumite ore, si sa mamanci cand iti trebuie, nu cand ai chef ( ca asa poti spune, as manca niste cartofi prajiti, etc ), intelegi tu. Si putin sport, o jumatate de ora sau o ora pe zi nu strica, genoflexiuni, sau sa alergi o jumatate de ora!

| mariacazcu a răspuns:

Pai ai putea sa tii dieta de 8 ore adica trebui sa te incadrezi cu mancatul timp de 8 ore adica mananci de la 9 la 7 seara cam asa ceva e cu dieta asta