| ada2203 a întrebat:

Hei..Am si eu o intrebare. Am 15 ani si 48 de kg. Ce diete sau regimuri alimentare imi recomandati pentru a slabi putin? Multumesc mult! Dau fundita la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

De ce ai vrea sa slabesti...suna ca si cum ai fi slabalaughing
Eu am 14 ani si 56 de kg si am modestia de a zice ca sunt bine proportionata, ca sa nu zic ca sunt sexylaughing
Deci mai bine ai renunta la tampeni din astea cu diete si ai manca sanatos.

| alexxshadows a răspuns:

Ai 48 de kg si vrei sa slabesti? Eu zic ca la greutatea asta mai bine ar trebui sa inveti sa te iubesti asa cum esti. Regimuri sunt cu tona, dar nu cred ca te ajuta cu ceva daca la 48 de kg inca vrei sa mai slabesti. Ma rog, fiecare cu treaba lui, dar asta e parerea mea. Iti spun sincer ca indiferent ce inaltime ai, NU trebuie sa slabesti.

| AlexOnf a răspuns:

15 ani, 48kg si ce inaltime? happy

Eu am slabit cand am vrut asa: 1. Am avut grija de mananc si cat de mult (daca mananci ceva "dietetic" asta nu inseamna ca poti sa bagi in tine pana nu mai poti, mananca cumpatat)
2. Efort fizic zilnic (plimbari, alergari, plimbari cu bicicleta). Prin alergare arzi cele mai multe calorii happy.