| Eeeeeeeeeeee a întrebat:

Dimineața am fost la biserica vrând sa stau la toata slujba.si.erau ff mulți oameni.nici nu se putea respira.si mi-era calddd.si nah.stătusem în picioare vreo 3 ore.deja ma durea spatele.si era aproape sa se termine slujba.toata lumea s-a adunat acolo in față când se cânta ultimul cantec...in fine.si m-a apucat o durere persistenta de cap, simteam ca imi explodeaza capul, mi-a venit greata brusc, o amețeală de simțeam ca se invarte totul cu mine.ma simteam oribil.credeam ca am sa mor sincer. laughingam făcut o data cruce.si am zis doamne miluieste si apoi am vazut negru in fata ochilor si am cazut. sad mi-am pierdut cunostinta.nu-mi amintesc mare lucru.cred ca am venit cu capul de ceva. apoi cred ca au trecut cateva minute.nu stiu.si vreo 2 secunde.am vazut ceva.cred ca niste oameni incercau sa ma ridice, sa ma târâie, apoi mi-am pierdut iar cunostinta. apoi m-am trezit afara pe jos cu multi oameni in jurul meu, frecându-ma cu zapada pe față si aruncându-mi cu apa recee pe mine frustrated. brr si era un frigg :-s. aveam apa si zapada si prin cap. eram plina.incepeam sa-mi recapat cunostinta, numai ca nu puteam nici sa ma tin pe picioare. apoi mi-a dat cineva o gura de aghiasma, am mai stat cateva minute afara. mi-a adus cineva un scaun...si mi-am revenit cat de cat. dar ma simt slabita totusi.

Oare de la ce am leșinat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva nu mancasesi? Pare criza de hipoglicemie.

| MindExplode a răspuns:

Buna daca erau luminari in biserica atunci fumul a fost cauza nici eu nu pot sta mult in biserica ma duc pun niste luminari si plec, si eu am patit asa ceva.
Sper ca te-am ajutathappy

| Eeeeeeeeeeee explică:

Mancasem destul de multe prajituri inaintehee hee

| TraficantDeVise10 a răspuns:

Pai daca zici ca era cald si multa lume de aia ai lesinat.Sau poate ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine la stomac.

| ioanamaria56 a răspuns:

Pai mie mi se intampla asa: oricat de mult sau putin am mancat, oricat de multa sau putina apa am baut, daca este aglomeratie mare, trebuie sa ma duc de acolo fiindca altfel patesc la fel ca si tine. De la prajituri nu cred sa fi fost, poate ca iti era sete? Sau poate stomacul nu digera asa de bine prajiturile, dar nu prea se lesina de la asta. O cauza mai poate fi ca ''i-ai dat'' corpului tau prea mult zahar. Sper ca te-am ajutat!

| CoCa8coLa a răspuns:

Am patit si eu la fel, numai ca nu am lesinat, am avut ameteli si am ajuns sa vad tot negru, l-am rugat pe fratele meu sa ma conduca afara si apoi mi-am reveit dupa vreo 10 min. Nici eu nu cunosc cauza(

| opierdevara a răspuns:

Nu ai specificat daca ai mancat ceva;
probabil...lipsa de calciu