| cosmin23a a întrebat:

Dimineata m-am trezit cu niste amigdale inflamate ingrozitor si cu o durere mare in gat. Ce as putea sa fac sa-mi treaca, nu vreau sa iau pastile? Inhalatia cu ceai de musetel e buna sau niste ceaiuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 2Dragos2 a răspuns:

Salut
eu cand sunt racit fac inhalatie cu eucalipt este foarte bun, acum depinde si de organism sau poti sa iei si homeogene(sunt pastile de supt si sunt pe baza de plante adica nu sunt antibiotice
\)

| faramatania a răspuns:

Vezi mai jos, tratamente foarte bune, eficiente.
http://www.adevarul.ro/......78530.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceai de tei de 2 ori pe zi, si baga-ti picioarele seara in apa fierbinte.
Du-te la medic/farmacie.

| Cristi19 a răspuns:

Mierea cu lamaie ma ajute de fiecare data pe mine

| fabiola a răspuns:

Tinctura de propolis si ceai cu miere si lamaie!

| Madaliinaaa a răspuns:

Gargara cu strepsils.

| ExtraBass a răspuns:

Avand in vedem de amigdale inflamate, este o infectie in corp.Iti recomand pastila de gat, algocalmin pentru prevenirea unei febre, stat in pat, sa te hidratezi cu cat mai mult ceai fierbinte, si amiaza o supa calda.Sanatate!