| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pare ca am mai pus o astfel de serie de intrebari dar totusi nu sunt aceleasi cu asta. Deci :

De azi-noapte ( pe la 1 noaptea laughing ) ma tot doare burta ingrozitor deci X-( Si acum ma doare x-( Deci m-am trezit la 1 noaptea, am luat o pastila, si nici pe la 6 nu am dormit pentru ca iar o inceput x-( Asa si azi: dimineata am luat ceai, apoi iar a inceput si tot asa. De cate ori iau ceva trec 30 minute si iar ma doare crying Nu pot scapa de ea definitiv! Nu am mers nici la scoala, mi-e si frica sa mananc laughing Aseara nu am mancat altceva decat un iaurt si niste napolitane. Mereu mananc iaurt dinacela si napolitanele... ce-i drept e prima data cand mananc dar.nu stiu la ce ar putea sa imi faca rau. Si mama a mancat. dar pe ea a durut-o 10 min, a luat pastila si gata! Pe mine ma chinuie de multe ore si am si luat o gramada de ceaiuri si pastile! Chiar nu stiu ce am. data trecuta ( am mai povestit) ca ma durea doar dimineata si a trecut dar pe mine ma chinuie din ora in ora! Nu mai suport... vreau sa merg la scoala si nu pot. Dupa mii de ceaiuri nu imi trece! Pur si simplu beau si dupa cateva minute iar ma doaree! Nu stiu ce sa mai fac. Din minut in minut trebuie sa stau intinsa. Ce sa mai fac? Si de la ce am durerea asta?

P. S. : nu pot merge la medic pentru ca mama e preaa ocupata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emilia a răspuns:

Ar putea sa iti vina menstruatia, si nu prea cred ca ai diaree ca ti-ar fi trecut de mult.
In zilele cind trebuie sa-ti vina, te doare burta strasnic.
Tu fa un dus, fiindca apa alina durerea si bea ceai, stind in pat.
Sau poti sa stai in pozitia asta : tine genunchii strins lipiti de burta sau maseaza usor locul care te doare.
Sunt sigura ca totul va fi bine, dar tu trebuie sa ii zici mamei.
Chiar daca e ocupata trebuie sa isi fac timp pentru tine.
Pup si numai bine! *
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti, oare, atat de mica incat sa nu poti merge singura la medic?

| Gicone a răspuns:

Trebuie sa stai linistita in pat, invelita ca sa iti fie cald, astfel elimini toxinele (ca si in cazul febrei), trebuie sa bei ceai de menta sau tei, dar nu foarte cald, si ia pastile Ercefuryl si No-spa, eu astea le iau si imi trece in 15 minute ca si eu am probleme cu durerea de burta. Funda?